13 września 2017 roku klasy II a i III d wybrały się wraz z paniami Elżbietą Błachowicz oraz Małgorzatą Chmurską do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie na przedstawienie pt. „Pierścień Wielkiej Damy”. Sztuka, którą swą opieką reżyserską objął Grzegorz Mrówczyński, była efektem jego współpracy z uczniami XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie z okazji 195 rocznicy urodzin Patrona Szkoły.

„Pierścień Wielkiej Damy” to biała tragedia rozegrana na „polu emocjonalnym i międzyludzkim”. Sam reżyser podczas prelekcji wspomniał, iż Norwida uważa się za nieteatralnego. Byliśmy więc tym bardziej pełni podziwu, że ów poeta nie był recytowany, a zrozumiany, zinterpretowany przez naszych rówieśników. Sceneria, elementy współczesności, niezwykła gra aktorska także wywarły ogromne wrażenie na widzach, a problematyka i symbolika zawarte w spektaklu skłoniły nas do refleksji.

tekst: Paulina Bartnikowska, kl. II a