W piątek, 23 lutego, uczniowie licealnych klas trzecich, uczęszczający na lektorat z języka francuskiego wraz z p. Aleksandrą Cerfvol i p. Renatą Świetlicką mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z nietypową rodziną belgijską z "My Tiny School", która postanowiła zwiedzić świat, podróżując busem nazywanym przez nich "małym domem na kółkach". Głowa rodziny - p. Jean-François - pokazał nam całą trasę, którą już pokonali i ciekawe miejsca, które udało im się zobaczyć. Opowiadał również o planach związanych z dalszą podróżą, o początkach całej wyprawy i problemach z nią związanych. Spotkanie pozwoliło licealistom poćwiczyć język francuski oraz dowiedzieć się czegoś o niespotykanym sposobie życia tej ciekawej belgijskiej rodziny.

tekst: Aleksandra Maciejczyk, kl. III d