W piątek, 23 lutego, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole doktoranta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a jednocześnie absolwenta naszego liceum i olimpijczyka - Jana Zdunika. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy i pod opieką pani Elżbiety Błachowicz wzięło udział wielu uczniów, spośród których liczną grupę stanowiły osoby uczęszczające na fakultet języka polskiego. Tytuł wykładu brzmiał Wokół utopii i odnosił się do zagadnienia opisanego już w XVI wieku przez angielskiego myśliciela Tomasza Morusa. Analiza terminu dokonana na podstawie wiersza Wisławy Szymborskiej pt. Utopia pozwoliła na wyciągnięcie istotnych wniosków. Warsztaty spotkały się z wielkim uznaniem wśród uczniów. Umożliwiły dogłębne poznanie podjętego tematu, a także rozwijanie umiejętności w zakresie formułowania własnych poglądów, refleksji i interpretacji zjawisk.

tekst: Elżbieta Żochowska, kl. 2 a