W piątek, 25 maja br., Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 w Warszawie, przy znaczącym udziale naszego Liceum, zorganizował z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości regaty wioślarskie licealnych ósemek. Nasze Liceum reprezentowały dwie osady. Znakomicie spisała się ''pierwsza'' z nich, która w silnej konkurencji zajęła w eliminacyjnym wyścigu pierwsze, a w finałowym drugie miejsce. Oto jej skład: Kacper Muliński, Władysław Olejnik (absolwenci), Stanisław Dawidziuk, Jakub Strykowski, Adam Frej, Piotr Olechno, Antoni Fiedoruk, Krzysztof Balcerzak, Krystian Okręglicki, Jakub Nahorny, Anna Twarowska.

Należy z satysfakcją odnotować ogromny wkład w przebieg imprezy naszych uczniów, którzy oprócz udziału w rywalizacji sportowej, doskonale spisali się jako prezentujący stronę historyczną odzyskania przez Polskę niepodległości (prezentacje w wykonaniu Jakuba Zalewskiego i Agaty Fusiarz) oraz odśpiewujący pieśni patriotyczne (znakomity gościnny występ naszego chóru szkolnego). Dużym aplauzem skwitowany też został występ naszego duetu instrumentalnego (Katarzyna Wojciechowska, Stanisław Dawidzuk).

Warto też stwierdzić, iż nasi uczniowie stanowili najliczniejszą i najaktywniejszą grupę spośród wszystkich obecnych na imprezie warszawskich licealistów.

tekst: p. Adam Brodnicki