Autokar wypełniony uczestnikami wycieczki (uczniów klas 1 A i 1 D) odjechał spod budynku Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika 15 października 2018 około godziny 7:50. Następnym przystankiem na naszej drodze był Chełm, w którym odwiedziliśmy słynne podziemia kredowe.

Potem udaliśmy się na zwiedzanie, podczas którego przewodnik streścił nam historię miasta. Następnie udaliśmy się już do miejsca zakwaterowania, czyli hotelu w Okunince. Tam o godzinie 18 spożyliśmy kolację; po zakończeniu posiłku odbyły się zajęcia integracyjne. Następnego dnia o 8 zjedliśmy śniadanie, po którym autokar zabrał nas do granicy polsko-białoruskiej przebiegającej na linii Bugu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Włodawy, gdzie odwiedziliśmy Wielką Synagogę, cerkiew oraz kościół św. Ludwika. Kiedy wspomniane wcześniej wydarzenie dobiegło końca, wróciliśmy do hotelu, w celu skonsumowania obiadu. Następnym punktem wycieczki był Poleski Park Narodowy i jego torfowiska. Wieczór spędziliśmy, piekąc kiełbaski przy ognisku. Podczas ostatniego dnia obejrzeliśmy przepiękny Lublin. Pierwszym elementem zwiedzania miasta był zamek, następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście. Wspaniałym zabytkiem Lublina, który mieliśmy okazję zobaczyć od środka, jest barokowa Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Koło godziny 15:00 musieliśmy z przykrością pożegnać nasz ostatni punkt wyjazdu i rozpoczęliśmy powrót do Warszawy.

tekst: Bernard Banach i Zygmunt Deresz, kl. 1 A

zdjęcie: p. Ilona Rokicka-Wołosiuk