11 stycznia klasa I A razem z p. Elżbietą Błachowicz odwiedziła Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Najpierw uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym wykładzie dr. Krzysztofa Kaszewskiego na temat związku języka, jakim się posługujemy, ze sposobem naszego myślenia. Po wykładzie odwiedziliśmy uniwersyteckie studio nagraniowe, gdzie poznaliśmy różnicę między greenscreenem a blueboxem i dowiedzieliśmy się, jak wyglądają nagrania telewizyjne od kuchni.

Mieliśmy przyjemność wcielić się w realizatorów nagrań wiadomości oraz prognozy pogody. Przekonaliśmy się, że to trudna, ale satysfakcjonująca praca. Po wszystkim poznaliśmy ofertę edukacyjną Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii, która zachęciła wielu z nas do wyboru tego kierunku po maturze.  Wycieczka z pewnością wiele nam dała i chętnie jeszcze raz wybierzemy się na uczelnię, żeby dalej poznawać jej tajemnice.

tekst: Wiktoria Rostkowska, kl. I A