Przeciąganie liny, strzelanie z łuku czy pieczenie podpłomyków, to tylko parę spośród wielu atrakcji, jakie czekały uczniów klasy 1 AG na wrześniowej (23-24.09.) wycieczce integracyjnej w Czersku. Uczniowie i uczennice w ciągu dwóch dni mieli okazję odpocząć od trudów nauki i  lepiej poznać siebie nawzajem, poprzez granie w ciekawe gry integracyjne i rywalizację w zespołach. W trakcie gier panowała niepowtarzalna atmosfera. Zdecydowanie najbardziej emocjonującą konkurencją okazały się być wyścigi w tzw. pajęczych okularach, zniekształcających widziany obraz. W wyścigu z powodzeniem wzięły udział również Panie Profesor Ewa Berbecka i Marta Rojewska, które pojechały z młodzieżą na wycieczkę.

Pierwszoklasiści pod okiem instruktorów uczestniczyli także w zajęciach z zakresu sztuki przetrwania. W programie było budowanie wspólnego szałasu, strzelanie z wiatrówki oraz rozpalanie ognia za pomocą nadmanganianu potasu i gliceryny. Wieczorem przy ognisku odbyły się tańce oraz niezapomniane śpiewanie najbardziej kultowych przebojów. Ostatniego dnia władysławiacy zwiedzili zabytkowy zamek w Czersku, gdzie zmierzyli się z grą terenową i poznali technikę wytapiania przedmiotów z ołowiu.  Popołudniu wrócili do Warszawy ze świeżą energią do działania.

tekst: Stefan Korzeb, kl. I AG