Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start
Przegląd artykułów w sekcji
Informacja dla uczniów klas I PDF Drukuj Email
Prosimy o przybycie do szkoły 31 sierpnia lub 1 września w godzinach 9.00-12.00.
W tym terminie zdejmowane będą miary na mundurki.  
 
Czytaj latem! PDF Drukuj Email
Wszystkich, którzy także z książką i w towarzystwie sztuki spędzają wakacyjne dni, zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem do konkursu. Odbędzie się w nowym roku szkolnym w ramach działalności Szkolnego Gabinetu Humanistycznego.
Szczegóły tutaj
Serdecznie zapraszamy.
 
tekst: p. Renata Karwowska
 
Wakacje PDF Drukuj Email

Życzmy wszystkim udanych wakacji. 

Do zobaczenia we wrześniu.

 
Mazowiecki program stypendialny PDF Drukuj Email
Zapraszamy do lektury artykułu , który powstał w ramach realizacji programu stypendialnego. Autorką jest uczennica klasy I d, Magdalena Siejbik. 
 
Ostatnie spotkanie SGH PDF Drukuj Email

Zapraszamy na ostatnie spotkanie organizowane przez Szkolny Gabinet Humanistyczny 23 czerwca.

Szczegóły poniżej.

  

 
Wycieczka II d do Opinogóry PDF Drukuj Email
W środę, 14 czerwca, razem z paniami Małgorzatą Chmurską oraz Elżbietą Błachowicz klasa 2D wyjechała na jednodniową wycieczkę do Opinogóry oraz do Gołotczyzny. W Opinogórze uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Romantyzmu, gdzie podczas lekcji z przewodnikiem można było podziwiać obrazy oraz poszerzyć swoją wiedzę o epoce. Podczas zwiedzania innych obiektów, takich jak kościół czy przepięknie zaprojektowany park, największą uwagę uczniów przyciągnął pomnik Zygmunta Krasińskiego. Zainteresowanie wzięło się z przesądu, że jeśli usiądzie się posągowi na kolanach, to napisze się dobrze wszelkie egzaminy.
Następnie uczniowie udali si do Gołotczyzny, gdzie znajduje się Muzeum Pozytywizmu, w którym można wysłuchać wielu ciekawy opowieści, m. in. o życiu wybitnych przedstawicieli epoki. Wycieczka była świetną okazją do utrwalenia wiedzy o dwóch wanych epokach polskiej kultury.   
 
tekst: Nina Liszkiewicz, kl. II d
 
Naddunajskie stolice PDF Drukuj Email
W dniach 29.05. - 02.06. klasa II d pod opieką pani Małgorzaty Chmurskiej i pana Edwina Żuczkowskiego udała się na wycieczkę szlakiem naddunajskich stolic. W ciągu tych pięciu dni mieliśmy okazję zwiedzić Brno, Wiedeń, Bratysławę oraz Budapeszt. Podziwialiśmy zarówno panoramy tych miast, jak i ich atrakcje, spośród których godne zaoamiętania były m.in. Pałac Schonbrunn oraz zmiana warty pod Pałacem Sandora, czyli rezydencją prezydenta Węgier. Wspomnienia z wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci i z pewnością niejeden raz będziemy chcieli je odświeżyć.
  
 
tekst: Karolina Korneluk, kl. II d
zdjęcia: Karolina Korneluk, Aleksandra Maciejczyk, kl. II d 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 12 z 811

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny