Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start arrow Archiwum arrow Niecodzienna lekcja biologii, czyli o Dziecięcych doświadczeniach a dorosłym postrzeganiu świata"
Niecodzienna lekcja biologii, czyli o Dziecięcych doświadczeniach a dorosłym postrzeganiu świata" PDF Drukuj Email
27 lutego 2015r. w ramach piątkowego kółka biologicznego, mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu Pani dr Kaliny Burnat z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Temat naszego spotkania wydawał się dotyczyć głównie zagadnień psychologicznych, lecz pani doktor starała się wprowadzić nas w skomplikowany świat neurobiologii. Wytłumaczyła nam między innymi trudne pojęcia dotyczące anatomii ludzkiego oka. Oprócz faktów ściśle biologicznych nasz gość podzielił się z nami ciekawymi wskazówkami, które dotyczą życia codziennego. Dowiedzieliśmy się między innymi, iż dzieci do 5 roku życia nie rozpoznają mimiki twarzy, dlatego że ich oczy nie potrafią odpowiednio wyostrzyć widzianego obrazu. Rozpoznają jedynie ton głosu osoby zwracającej się do nich i to właśnie z niego wnioskują, jakie emocje chce przekazać im rozmówca.

Tekst: Dominika Janiak, klasa ID

 

Popołudniowe spotkanie przyciągnęło sporą grupę władysławiackich biologów. Wysłuchaliśmy z zaciekawieniem godzinnego wykładu pani dr Kaliny Burnat. Na zakończenie „lekcji” kilka osób zadało interesujące pytania, na które wykładowczyni udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Uważam, że to spotkanie wiele nas nauczyło i pozostanie w naszych głowach na bardzo długi czas. Myślę, że wszyscy z chęcią wysłuchalibyśmy następnego wykładu!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny