Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start arrow Archiwum arrow Kulturowe koloryty Łodzi
Kulturowe koloryty Łodzi PDF Drukuj Email
Klasa IA w  Łodzi
Dnia 27.05.2015r. klasa IA udała się na wycieczkę kulturoznawczą do Łodzi. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, ponieważ jak wiadomo, Łódź jest miastem filmowym. Uczestniczyliśmy w wykładzie ,,Najgorsze  filmy wszechczasów”. Przekonaliśmy się, że nawet szanowani dziś reżyserowie rozpoczynali niekiedy karierę od filmów uznawanych obecnie za zadziwiająco złe. Po wykładzie obejrzeliśmy ekspozycję muzeum.

Tekst: Katarzyna Jarząbek, uczennica klasy IA

 

Kolejnym punktem wycieczki był spacer najdłuższą ulicą handlową w Europie, ulicą Piotrkowską - „wizytówką Łodzi”. Pani przewodnik zwróciła uwagę na najważniejsze pomniki kultury i przekazała nam cenne historie dotyczące Łodzi i Łodzian. Widzieliśmy między innymi słynną Aleję Gwiazd i znajdujący się przy Pasażu Rubinsteina fresk "Łódź w pigułce” imitujący ścianę budynku z namalowanymi balkonami i oknami, w których pojawiły się wizerunki 33 najbardziej zasłużonych postaci z historii miasta.
Po posiłku na terenie słynnej Manufaktury odwiedziliśmy Muzeum Sztuki ms2. Na wystawie pt.: ,,Atlas nowoczesności” oglądaliśmy wytwory sztuki współczesnej, których tematyka krążyła wokół zagadnień takich jak emancypacja, autonomia, kapitał, urbanizacja, eksperyment, industrializacja, mechanizacja czy rewolucja. Podziwialiśmy między innymi kontrowersyjne dzieła Kazimierza Malewicza, np. słynny ,,Czarny kwadrat na białym tle”, prace Władysława Strzemińskiego, a nawet dzieła sztuki iluzji.
    Zainspirowani i zadowoleni, z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu, wróciliśmy do Warszawy. Mamy nadzieję powrócić jeszcze do pięknego miasta, jakim bez wątpienia jest Łódź.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny