Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start arrow Wolontariat arrow Bank Żywności
XI Zbiórka Żywności 2008 PDF Drukuj Email

XI ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2008

W dniach 5, 6, 7 grudnia odbyła się XI Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana co roku przez Fundację "Banki Żywności SOS".

68 wolontariuszy z naszej szkoły ciężko pracowało podczas 4-godzinnych zmian w CH Warszawa-Wileńska. Dzięki ich ochoczej pracy tylko w tym miejscu udało się zebrać łącznie 4,342 tony żywności (na całym Mazowszu - ponad 73,000 ton). Wszystkie dary zostały przekazane przez Fundację podopiecznym ponad 200 organizacji pozarządowych (dzieciom z domów dziecka, podopiecznym ośrodków pomocy społecznej, noclegowni oraz jadłodajni dla ubogich i bezdomnych, placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Caritas i Monar). Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za współpracę!.

Justyna Wolak 3GaZbiórka żywności "Podziel się posiłkiem" 2008

W dniach 26 i 27 września w CH Wileńska odbyła się zbiórka żywności "Podziel się posiłkiem" zorganizowana przez Fundację "Bank Żywności SOS". Wzięli w niej udział, jako wolontariusze, uczniowie naszej szkoły (z klas: IIIGA, IIIGB, ID, IIA, IIIA, IIIC). Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać znacznie więcej żywności niż rok temu :) Oby tak dalej!
            

Świąteczna Zbiórka Żywności 2003

Święta Bożego Narodzenia nie dla wszystkich ludzi są okresem radości i szczęścia. W wielu rodzinach brakuje pieniędzy na zakup podstawowych artykułów żywnościowych.Część naszych rówieśników wie, co oznacza być naprawdę głodnym. Dlatego uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. "Chcieliśmy po prostu pomóc"- mówi jedna z uczestniczek charytatywnej akcji.. Zbiórka została zorganizowana przez Fundację Polskich Banków Żywności i odbyła się w wielu marketach Stolicy.

W dniach od 28 do 30 listopada 2003r. część uczniów naszej szkoły zbierała podstawowe produkty żywnościowe, rozdawała ulotki i zachęcała kupujących do wzięcia udziału w szlachetnej akcji. Większość ludzi nastawiona była bardzo pozytywnie i kosze z żywnością z godziny na godzinę coraz bardziej się wypełniały. "Nie bierzemy żadnych pięniędzy, w grę wchodzą jedynie artykuły żywnościowe o długiej dacie ważności."- tłumaczyliśmy darczyńcom. Jednak w naszym koszu, prócz mąki, cukru, kaszy, makaronu i czekolady, znalazły się również ciekawe zabawki.

W podziękowaniu ludziom za ich dobroć, ofiarowaliśmy naszą wdzięczność, uśmiech i mały gadżet (żetonik do wózka). Rozpoznać nas można było łatwo po zielonych koszulkach z nadrukowanym logo Banku Żywności. Bardzo podobała nam się ta akcja, ponieważ wiemy, że dzięki naszej pomocy i zaangażowaniu, najubożsi mieszkańcy Warszawy będą mieć szczęśliwą Wigilię.Bank Żywności 2002

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych! Okazało się to w ubiegły weekend, kiedy uczniowie klasy Ic wraz z kilkoma reprezentantami klasy Ia, IIId i Id wzięli udział w akcji zbierania żywności dla potrzebujących, zorganizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie, na terenie hipermarketu Carrefour. Na szczególną pochwałę zasługuje Bartek Świętek z Ic, który był koordynatorem wszystkich działań.

 

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny