Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Dzień Nauk Ścisłych 2011/2012 PDF Drukuj Email

PROGRAM  

Tegoroczny Dzień Nauk Ścisłych rozciągnął się wyjątkowo na dwa dni. W czwartek, 12 stycznia, p. Timothy Clapham wygłosił w języku angielskim wykład dla uczniów klas społeczno-ekonomicznych na temat zastosowania funkcji liniowej w ekonomii.
W piątek, 13 stycznia, jak co roku uczniowie prezentowali innym uczniom zagadnienia nauk ścisłych i przyrodniczych w atrakcyjnej formie. 

Daniel Pyś i Konrad Sułkowski z kl. 3Gb (pod kierunkiem pani prof. Klinger) oraz duża grupa uczniów z klasy 1B (pod kierunkiem pana prof. E. Żuczkowskiego) przedstawiali doświadczenia i wywody z dziedziny fizyki. Magda Paduch i Zuzanna Jacewicz z kl. 3Gb przedstawiły prezentację na temat ping-ponga (pod kierunkiem pani prof. Klinger). Serię ciekawych doświadczeń chemicznych, między innymi o tak intrygujących tytułach jak „Lokomotywa” czy „Burza w probówce” zaprezentowali: Anna Drapała, Krzysztof Dobrzelewski i Jakub Czajka z kl. 2D (pod kierunkiem pani prof. Chmurskiej). Symulacje i animacje z zakresu informatyki prezentował Teodor Wójcik z klasy 3Gb (pod kierunkiem pani prof. Wilińskiej). Uczennice z klasy 1D: Julia Modzelewska, Dominika Hałubek, Krystyna Wędrychowska, Dominika Kozłowska i Weronika Wójcik przedstawiły (pod kierunkiem pana prof. Kofty) prosty sposób izolacji DNA oraz ciekawe preparaty makroskopowe i mikroskopowe, w tym „własnego łowu”. Słuchaczami i uczestnikami prelekcji i pokazów byli uczniowie prawie wszystkich klas gimnazjum i liceum.

 

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny