Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start arrow Koncert Pieśni Patriotycznej
Szkolne Koncerty Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email

          logo Projekt logo: P. Augustyniak, Ł. Barszczak, kl. IC 2011

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy każdego roku 11 listopada. To tego dnia w 1918 r. po 123 latach rozbiorów Polska odzyskała niepodległość. Do upadku rządów  komunistycznych w 1989 r. zakazane było jego świętowanie, ale od tego momentu nabrało szczególnego znaczenia, również dla  Władysławiaków.

Nie możemy zapominać o tym, że nasza szkoła była zawsze centrum patriotycznym i kulturalnym Pragi. Jej mury opuściło wielu wybitnych Polaków. To na terenie naszej szkoły od czerwca do sierpnia 1920 r.  formował się I Batalion 236 Ochotniczego Pułku Piechoty i stąd wyruszył pod dowództwem ppor. Stanisława Matarewicza  z kapelanem ks. Ignacym Skorupką do zwycięskiej bitwy pod Ossowem, a w 2008r. Prezydent RP - Lech Kaczyński odsłonił kamień - pomnik, poświęcony innym naszym wychowankom - żołnierzom AK- z rodziny Fedorońków.

Aby uczcić bohaterstwo, patriotyzm i niezłomność rodaków, którym zawdzięczamy upragnioną wolność, od 2009 r. organizujemy Koncerty Piosenki Patriotycznej, w której biorą udział zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści. Wykonywane utwory nawiązują do najdawniejszej historii i tej związanej z okresem „Solidarności”. Wszystkie pobudzają do refleksji nad naszą tożsamością, mówią, kim jesteśmy  i czego nie możemy zmarnować.   

Elżbieta Błachowicz
nauczycielka jęz. polskiego i wiedzy o kulturze

 

 

 

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny