Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Koncert Pieśni Patriotycznej 2011 PDF Drukuj Email

Dnia 10 listopada odbył się po raz trzeci w auli naszej szkoły Koncert Piosenki Patriotycznej, mający uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 1C oraz p. prof. Elżbietę Błachowicz na podstawie scenariusza Klary Pawlickiej.

 Tekst i zdjęcia: Aleksandra Smoczyńska, kl. IC

 PREZENTACJA

 

Kiedy wszystkie miejsca zostały zajęte, a w powietrzu unosiła się aura niecierpliwego wyczekiwania i ciekawości, na scenę wyszło dwoje prowadzących – Stanisław Nidecki oraz Adrianna Pabin, którzy zamienili się w rodzaj przewodników opowiadających podekscytowanej publiczności o kolejnych przystankach  w krótkiej podróży po historii.

Na koncercie zaprezentowało się wielu utalentowanych Władysławiaków – każdy zaprezentował odrębny fragment naszych dziejów, zabrał widza w inne miejsce, inny okres, przekazał własne emocje. Mogliśmy posłuchać wielu znanych pieśni patriotycznych, które w przeszłości zagrzewały Polaków do boju o wolność, takich jak:  „Ułani, ułani”, ”Warszawianka”,  „Dnia 1. września” czy „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu klasy 2Ga oraz  „Rotę” – przygotowaną przez 1B, niosącą się głośnym echem po całej auli.

Niektóre zespoły popisywały się własnymi aranżacjami, wyobraźnią oraz pokazywały wysiłek i zgranie, z jakim dopracowały każdy, nawet najmniejszy szczegół występu. Taka była „Ballada o Janku Wiśniewskim” (1A), czy „Legiony” (1C) albo „Warszawskie dzieci” - każdy z tych utworów został okraszony piękną i pomysłową linią melodyczną – wzbogacony o dźwięk bębnów czy gitary elektrycznej.

Na szczególną uwagę zasługiwali: soliści snujący czar opowieści swoimi głosami – Sabina Raczyńska („Po ten kwiat czerwony”), Justyna Kryś („Deszcz, jesienny desz”), nastrojowy duet E. Sprycha i  M. Winiarska („Pąki białych róż”), Joanna Kozłowska („Maszerujący strzelcy”), Joanna Stachniak, Michał Balcerzak, który powalił widzów swoją interpretacją wcześniej wspomnianej pieśni „Żeby Polska była Polską” oraz Zuzanna Marczuk z utworem „Biały krzyż”, nagrodzonym głośnym aplauzem i wiwatami.  

Motto koncertu zostało zawarte w piosence wykonanej przez Kingę Braksal „Ja to mam szczęście” (jak widać za wzór muzyczny została postawiona żywiołowa i charyzmatyczna Maryla Rodowicz):

Ja to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…
Ja to mam szczęście…

Ostatnim akcentem koncertu były „Mury” w mistrzowskim wykonaniu Marty Jakubik z klasy 3Ga. Miały one zostać zwieńczone wspólnym ukłonem wszystkich artystów, jednak nie każdy wytrzymał konfrontację ze stresem i publicznością, co zaskutkowało gorączkowymi gestami oraz uroczą improwizacją, nota bene – nagrodzoną brawami!

Cały koncert został opatrzony pozytywnym komentarzem społeczności władysławiackiej i stał się przedmiotem rozmów i dysput na wiele jesiennych dni. Sama z niecierpliwością czekam na nagranie z koncertu, aby móc jeszcze raz wysłuchać występów moich kolegów.

 

 

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny