Dnia 4 listopada szachiści naszej szkoły zaliczyli bardzo dobry start w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich.

Na 45 zespołów z całego województwa nasze drużyny zajęły 6. i 8. miejsce oraz indywidualnie Łukasz Grabowski zdobył srebrny medal na 2 szachownicy. W zawodach zagrali:
Drużyna 1: Adam Wodziński, Bartłomiej Tutka, Alicja Szałacha, Karol Mastalerz, rezerwowy - Amadeusz Kozikowski
Drużyna 2: Maciej Zygmunt, Łukasz Grabowski, Rafał Witas, Małgorzata Parzydeł, rezerwowy - Bartosz Gołębiowski
Składy zostały wyłonione w szkolnym turnieju szachowym, który odbył się 23 października. Wzięło w nim udział prawie 50 uczniów. Po zdobyciu 6,5 z 7 punktów w turnieju triumfował Adam Wodziński z 3D, drugie miejsce z 6 punktami zajął Krzysztof Urych z 1A, pół punktu mniej natomiast zdobył Bartłomiej Tutka z 4E, który stanął na najniższym stopniu podium.
Gratulujemy sukcesu wszystkim zawodnikom i składamy podziękowania dla Rady Rodziców za wsparcie udziału w Mistrzostwach.

Tekst: Karol Mastalerz 3C, Amadeusz Kozikowski 3A
Zdjęcia: Bartek Tutka 4E, p. Katarzyna Kołtun