Kontakt:    

ul. Jagiellońska 38
03-719 Warszawa
tel. (022) 619 27 45
fax. (022) 741 07 32

Znajdź nas w Zumi

Sekretariat

 


Start
Start
Informacja dla uczniów klas I
Prosimy o przybycie do szkoły 31 sierpnia lub 1 września w godzinach 9.00-12.00.
W tym terminie zdejmowane będą miary na mundurki.  
 
Wakacje

Życzmy wszystkim udanych wakacji. 

Do zobaczenia we wrześniu.

 
Czytaj latem!
Wszystkich, którzy także z książką i w towarzystwie sztuki spędzają wakacyjne dni, zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem do konkursu. Odbędzie się w nowym roku szkolnym w ramach działalności Szkolnego Gabinetu Humanistycznego.
Szczegóły tutaj
Serdecznie zapraszamy.
 
tekst: p. Renata Karwowska
 
Ostatnie spotkanie SGH

Zapraszamy na ostatnie spotkanie organizowane przez Szkolny Gabinet Humanistyczny 23 czerwca.

Szczegóły poniżej.

  

 
Arsenał Warszawa

20 czerwca w Muzeum Niepodległości odbyło się uroczyste zakończenie XI edycji Konkursu "Arsenał Warszawa". Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła zgłosiła wiele drużyn, których prace ocenione zostały bardzo wysoko. Uczestnicy finałowej gali mieli możliwość obejrzenia fragmentów nagrodzonych filmów, a także wysłuchania wygłoszonej przez Przewodniczącą Rady Programowej Konkursu - Barbarę Wachowicz - gawędy o bohaterach prac konkursowych. Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znaleźli się: A. Wróbel, M. Świerczyńska, Z. Kosmala (Nagroda Grand Prix), D. Wiśniewska, N. Wilczyńska, B. Gańko, Z. Tryburcy, W. Tkaczyk (Druga Nagroda Grand Prix), R. Kulus, M. Tymińska, M. Gancarczyk, M. Śliwiński (I miejsce), H. Olejnik, R. Podolska, J. Łabuz, S. Skłodowska (I miejsce). Ponadto drugie miejsce uzyskały trzy zespoły, w których znaleźli się: B. Kargul, Z. Dopierała, W. Krasuska, E. Kalinowska, A. Rempała, A. Nowicka, H. Czepiel, H. Majewski, Z. Małecka, N. Ratajczak, N. Sęktas, M. Bartosiak.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

  

tekst: p. Mariusz Włodarczyk

 
Wycieczka II d do Opinogóry
W środę, 14 czerwca, razem z paniami Małgorzatą Chmurską oraz Elżbietą Błachowicz klasa 2D wyjechała na jednodniową wycieczkę do Opinogóry oraz do Gołotczyzny. W Opinogórze uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Romantyzmu, gdzie podczas lekcji z przewodnikiem można było podziwiać obrazy oraz poszerzyć swoją wiedzę o epoce. Podczas zwiedzania innych obiektów, takich jak kościół czy przepięknie zaprojektowany park, największą uwagę uczniów przyciągnął pomnik Zygmunta Krasińskiego. Zainteresowanie wzięło się z przesądu, że jeśli usiądzie się posągowi na kolanach, to napisze się dobrze wszelkie egzaminy.
Następnie uczniowie udali si do Gołotczyzny, gdzie znajduje się Muzeum Pozytywizmu, w którym można wysłuchać wielu ciekawy opowieści, m. in. o życiu wybitnych przedstawicieli epoki. Wycieczka była świetną okazją do utrwalenia wiedzy o dwóch wanych epokach polskiej kultury.   
 
tekst: Nina Liszkiewicz, kl. II d
 
Regaty ósemek wioślarskich

W ostatnich tygodniach nasza wioślarska drużyna aktywnie uczestniczyła w rywalizacji z warszawskimi licealnymi ósemekami w nastęujących zawodach: 27 maja podczas Święta Rzeki Wisły w regatach ósemek „Od zabawy do Olimpiady” (II miejsce), 3 czerwca w wyścigu o Puchar Wisły (III miejsce), 12 czerwca w najbardziej prestiżowej imprezie – regatach o Mistrzostwo Warszawy czołowych licealnych ósemek (II miejsce). W składzie naszej drużyny znaleźli się: Krzysztof Balcerzak (I b), Stanisław Dawidziuk ( II c), Antoni Fiedoruk (I b), Adam Frej (I c), Michał Kulesza (III d), Kenan Majewski (II c), Jakub Nahorny (I b), Agnieszka Nowacka (III c), Władysław Olejnik (III c), Jan Stempkowski (II c), Jakub Strykowski (II b) i Mateusz Zduniuk (III c).

Gratulujemy!

  

tekst: p. Adam Brodnicki, Agata Kulawińska, kl. I b

zdjęcie: p. Małgorzata Dąbrowska 

 
Przedstawienie godne polecenia
Szekspir jest ponadczasowy. Po raz kolejny mieliśmy okazję się o tym przekonać w niedzielę, 11 czerwca, kiedy wraz z panią Elżbietą Błachowicz udaliśmy się do Teatru Polskiego na sztukę pt. "Król Lear" w reżyserii Jacquesa Lassalle'a. Historia mitycznego króla Bretanii skupia się na tematach aktualnych nawet w dzisiejszych czasach, mimo że została napisana ponad 400 lat temu. Minimalistyczna scenografia, która doskonale dopełniała sztukę, eksponowała świetną grę aktorów, szczególnie Andrzeja Seweryna, który wcielił się w postać tytułowego bohatera, ale też Pawła Krucza ogrywającego rolę błazna. Warto dodać, że choć przedstawienie trwało prawie cztery godziny, nie znudziło nas wcale, a stało się ciekawym punktem wyjścia do rozmów i dyskusji nie tylko na lekcji.
 
tekst: Natalia Machnacka, kl. I a 
 
Wieczór w Teatrze Ateneum
8 czerwca chętni uczniowie z klas  II a i II b z panią Renatą Karwowską wybrali się na wyjątkowy spektakl pt. „Ojciec”. Na deskach Teatru Ateneum mieliśmy okazję zobaczyć przejmującą tragifarsę, napisaną przez współczesnego francuskiego dramatopisarza Floriana Zellera (w reżyserii Iwony Kempy). Sztuka porusza  trudny temat  postępującej choroby, wynikiem której są komplikujące się więzi rodzinne. Zagadnienia starości i choroby  są trudne, ale jakże ważne. Zachwyciła nas brawurowa gra Mariana Opani, który wcielił się w rolę cierpiącego na utratę pamięci Andre.  Wystąpili również  Magdalena Schejbal (Anne), Przemysław Bluszcz (Pierre), Paulina Gałązka (Laura), Dariusz Wnuk (mężczyzna) oraz Małgorzata Mikołajczak i Paulina Kondrak (kobieta). Świetna gra wszystkich aktorów, ciekawa scenografia i choreografia spowodowały, że był to wieczór bardzo  interesujący, lecz także wzruszający.
 
tekst: Natalia Raczkowska, kl. II a
 
Naddunajskie stolice
W dniach 29.05. - 02.06. klasa II d pod opieką pani Małgorzaty Chmurskiej i pana Edwina Żuczkowskiego udała się na wycieczkę szlakiem naddunajskich stolic. W ciągu tych pięciu dni mieliśmy okazję zwiedzić Brno, Wiedeń, Bratysławę oraz Budapeszt. Podziwialiśmy zarówno panoramy tych miast, jak i ich atrakcje, spośród których godne zaoamiętania były m.in. Pałac Schonbrunn oraz zmiana warty pod Pałacem Sandora, czyli rezydencją prezydenta Węgier. Wspomnienia z wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci i z pewnością niejeden raz będziemy chcieli je odświeżyć.
  
 
tekst: Karolina Korneluk, kl. II d
zdjęcia: Karolina Korneluk, Aleksandra Maciejczyk, kl. II d 
 
Program "Education is a Window of the World"
2 czerwca w Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie uczniowie klasy I a uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym zasług generała Tadeusza Kościuszki. Ta historyczna postać jest doskonałym przykładem niezwykłych możliwości, jakie daje nauka i wszechstronne wykształcenie, nic więc dziwnego, że wybrano Kościuszkę na bohatera jednego z wykładów w ramach programu "Education is a Window of the World". Organizatorem spotkania była The Bridge Foundation, którą reprezentowali Margo i Adam Koniuszewski. Ponadto gościem spotkania był płk Ray Wojcik - attache wojsowy w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.
    
 
tekst: p. Marta Rojewska
zdjęcia: The Bridge Foundation 
 
Zwiedzamy Europę
W dniach 23-27 maja 2017 roku uczniowie klas I a i II a wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Bratysławy, Wiednia i Brna. Dzięki różnorodności odwiedzanych miejsc mieliśmy możliwość poszerzyć swoje horyzonty zarówno humanistyczne, jak i przyrodnicze. Zwiedziliśmy m. in. Muzeum Historii Sztuki, Kahlenberg, Morawski Kras i Jaskinię Vypustek. Nie zabrakło też rozrywki - wspomnienia z Prateru, najstarszego lunaparku Europy, na długo pozostaną w naszej pamięci. Wyjazd był dobrą okazją do zdobycia wiedzy, ale także ciekawym czasem integracji obu klas.
  
 
tekst: Irena Lis, kl. II a
zdjęcia: p. Marta Rojewska
 
Obóz TST
W dniach 21-26 maja klasy pierwsze gimnazjum pojechały na jubileuszowy 25. obóz Towarzystwa Szkół Twórczych w Mielnie-Unieściu. Opróćz naszej szkoły przyjechała również młodzież z Tarnowa i Łomży. Uczniowie spędzali czas w Mielnie bardzo aktywnie. Każdy dzień rozpoczynał się od porannej rozgrzewki, a kończył wieczornym spacerem na plaży. Odbyły się także wycieczki do latarni morskiej w Gąskach i Ogrodu Botanicznego w Dobrzycy. Oprócz różnych gier w terenie nauczyciele przeprowadzili lekcje języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Z tych właśnie przedmiotów zorganizowano międzyszkolne konkursy, w których nasza szkoła zdobyła wiele nagród. Uczniowie popisali się też w rozgrywkach sportowych, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju szachowym i tenisie stołowym oraz trzecie miejsce w siatkówce. Uczniowie przygotowali również prezentacje o swoich szkołach wzbogacone o pokaz talentów swoich wychowanków. Wyjazdy do Mielna odbywają się co roku, ale za każdym razem różnią się od siebie, dostarczając jednocześnie wielu pozytywnych emocji. 
    
tekst: Anna Pilaszkiewicz, kl. I Gb
zdjęcia: p. Marta Kubik
 
Międzynarodowy Dzień Honorowego Krwiodawcy

23 maja 2017 roku 4-osobowa delegacja uczniów VIII LO (Anna Para, Aleksandra Godek, Adam Rempała z klasy 2 b oraz Krzysztof Mroczek z klasy 2 a) wraz z panią wicedyrektor Małgorzatą Dąbrowską uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w Kaplicy Zwiastowania NMP w Pałacu Prezydenckim z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Krwiodawcy. Zostaliśmy zaproszeni na t wyjątkową uroczystość, ponieważ uczniowie naszej szkoły co roku honorowo oddają krew. W trakcie wizyty w Pałacu mieliśmy okazję zwiedzić wnętrza budynku i posłuchać o jego historii przekazanej nam przez ks. Zbigniewa Krasę – Kapelana Prezydenta RP.

    

tekst i zdjęcia: p. Małgorzata Dąbrowska

 
Mazowiecki program stypendialny
Zapraszamy do lektury artykułu , który powstał w ramach realizacji programu stypendialnego. Autorką jest uczennica klasy I d, Magdalena Siejbik. 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 25 z 80

Kontakty z uczelniami

 
   
    
  
Raport z ewaluacji całościowej


Międzynarodowe Olimpiady PrzedmiotoweDziennik elektroniczny