W minioną niedzielę, 25.11.2018 r., nasi wioślarze wzięli udział w rozgrywanych w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym nr 2 zawodach na ergometrach wioślarskich pod nazwą – Drużyna Spartakusa dla Niepodległej. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy osiągnęli sukcesy - Antoni Fiedoruk zdobył złoty, a Władysław Wenski - srebrny medal w wyścigu na dystansie 500 m. Po niezwykle emocjonującej walce obaj uzyskali identyczne czasy, a o kolejności ich miejsc na podium zadecydowała nieznacznie mniejsza masa ciała Antoniego. Czwarte miejsce w rywalizacji sztafet 4x500 m wywalczyła nasza sztafeta w składzie: Piotr Olechno, Władysław Wenski, Adam Frej, Krzysztof Taraśkiewicz. Oprócz rywalizacji na ergometrach, uczestnicy imprezy wysłuchali interesującej prelekcji na temat wkładu polskich wioślarzy w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

tekst: p. Adam Brodnicki