W dniach od 1 do 6 marca klasy 1 B i 2 D wybrały się na białą szkołę do Białki Tatrzańskiej. Długą drogę do Ceprówki umilały wspólne śpiewy i dźwięki gitar. Nasz wyjazd łączył ze sobą zarówno wypoczynek na stoku jak i naukę, co było świetną okazją do lepszego poznania naszych koleżanek i kolegów z zupełnie innej strony. Integracji sprzyjały również wspólne wieczory na świetlicy, gdzie mogliśmy pograć w bilard, piłkarzyki lub ping-ponga. Dla chętnych zorganizowano wycieczkę do słynnych term białczańskich pod opieką  p. profesor Wojdan. Jak wiadomo, w programie nie mogło zabraknąć Zakopanego, odwiedziliśmy Harendę, dom Jana Kasprowicza, obecnie przekształcony w muzeum. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się co nieco życiu polskiego poety, które wbrew pozorom okazało się być niezwykle bogate w skandale i szokujące zbiegi okoliczności. Myślę, że czas spędzony w Białce pozwolił nam wypocząć od szarej, szkolnej codzienności i zebrać siły na kolejne miesiące nauki.

tekst: Zuzanna Jordan, kl. I B

zdjęcia: p. Anna Łubniewska