W piątek, 18 czerwca, wczesnym rankiem klasa 2 B udała się na całodniową wycieczkę do Muzeum Pozytywizmu na Gołotczyźnie - Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Muzeum Pozytywizmu to dwa historyczne budynki: „Dworek” Aleksandry Bąkowskiej i „Krzewnia” - dom Aleksandra Świętochowskiego, które położone są na terenie kilkuhektarowego parku.
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, ze szczególnym uwzględnieniem Zygmunta Krasińskiego , dramatopisarza (autora „Nie-Boskiej Komedii”, 1835) oraz pamiątki epoki napoleońskiej. Tam czekał na nas przepyszny poczęstunek pod postacią szarlotki z lodami.
Pod koniec wycieczki udaliśmy się do Leśniczówki o wdzięcznej nazwie Paryż, gdzie czekał na nas ciepły posiłek w postaci kiełbasek z ogniska, zupy pomidorowej oraz grillowanych warzyw. W czasie wolnym mogliśmy spędzić wspólnie czas, grając w piłkę, badmintona czy odpoczywać na kocykach, rozmawiając o pouczającej wycieczce.

2BOpinogora1
2BOpinogora2
Previous Next Play Pause
1 2

tekst: Małgorzata Seta, kl. 2 B