Od 25 lat w naszej szkole odbywa się Tydzień Kultury. Na spotkania, które odbywają się po południu, przychodzą uczniowie zainteresowani tematami lub osobami gości zaproszonych. Wśród tych ostatnich byli specjaliści z dziedziny fizyki, informatyki, matematyki,  biologii, chemii. Zauważyliśmy, że spotkania te cieszą się ogromną popularnością.  Postanowiliśmy więc zorganizować je w inny sposób, mianowicie poświęcić jeden dzień zajęć szkolnych na prezentacje zagadnień z zakresu nauk ścisłych.

Uczniowie sami przygotowują prezentacje i przedstawiają je swoim kolegom. Tematy są bardzo różnorodne, do tej pory pojawiły się między innymi kwestie związane z zastosowaniem fizyki do zagadnień związanych z jazdą na nartach, animacją ruchu falowego, konstrukcją przedmiotów za pomocą drukarki komputerowej. Uczniowie prowadzący preznetajce przybliżają swoim rówieśnikom zagadnienia matematyczne, a także pokazują doświadczenia z biologii i chemii. 

Na Dzień Nauk Ścisłych zapraszamy też naukowców z uniwersytetu, politechniki, autorów książek o problematyce popularnonaukowej. Naszymi gośćmi byli: prof. Łukasz Turski, opowiadający o Gwiezdnych Wojnach,  Fundacja zajmująca się postacią noblisty  Rotblatta, prof. Andrzej Wysmołek pokazujący ciekawe doświadczenia , prof. Andrzej Żbikowski opowiadający o czarnych dziurach, Waldemar Pompe, doktor matematyki i wykładowca geometrii na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, ceniony na całym świecie geometra, który poprowadził prelekcję pod tytułem  „W jednym punkcie”.

Staramy się w ten sposób zainteresować  matematyką, fizyką, chemią i biologią uczniów, którzy nie wybrali klas o profilach ścisłych i pokazać im, że te zagadnienia mogą też ich zafascynować.