W ramach Tygodnia Kultury organizowanego od wielu lat w naszej szkole, w roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy będzie obchodzony Dzień Tradycji. Związany jest on z uczczeniem powołania w 1885 r. Praskiego Gimnazjum – pierwszej średniej szkoły na warszawskiej Pradze.

Podczas Dnia Tradycji pragniemy zapoznać z historią naszej szkoły w kontekście ludzi, którzy ją tworzyli, a także budynku szkolnego oddanego do użytku w 1907 r.  Mamy nadzieję, że w tym dniu będziemy mogli spotkać się ze współczesnymi absolwentami znanymi w świecie kultury i nauki. Liczymy na to, że podzielą się z nami swoimi wspomnieniami związanymi z latami spędzonymi w rodzinie władysławiackiej. 

Wierzymy, że poprzez obchody Dnia Tradycji, wspólnie z Kołem Wychowanków uda nam się rozpowszechnić historię i tradycję władysławiacką, która od wielu pokoleń kultywowana jest w murach szkoły przy ulicy Jagiellońskiej.