Bieg Władysławiaka

XXIX Otwarte Mistrzostwa Władysława IV w Biegu Przełajowym - 17 czerwca 2023 roku

BW2023
Milena
Milosz

W zawodach rozegranych 17 czerwca w Ossowie udział wzięła rekordowa liczba 108 zawodników. Zwycięzcami zostali Miłosz Kozikowski - tegoroczny absolwent i licealistka Milena Podolak.

A oto zdobywcy pierwszych 3 miejsc w poszczególnych kategoriach:

lista (PDF 426.33 kB)

Kategoria drużynowa (decydowała suma czasów trzech najlepszych osób):

1 miejsce kl. 2b 1:30;33 (Jakub Sońta, Klara Satora, Stanisław Michalak)
2 miejsce kl. 1d 1:31;07 (Antoni Szpindler, Fryderyk Kozikowski, Bartosz Rolek)
3 miejsce kl. 1c 1:38;30 (Dominika Stankiewicz, Łukasz Fac, Łukasz Grabowski)

Wyniki w kategorii Open (PDF 513.65 kB)

Wyniki z podziałem na kategorie (PDF 527.54 kB)

Wszystkim, którzy aktywnie pomagali w realizacji imprezy - uczniom, nauczycielom i rodzicom - serdecznie dziękuję. Podziękowanie dla Rady Rodziców za wsparcie finansowe. Miło, że wystartowała z nami Pani Dyrektor Małgorzata Dąbrowska.

Zdjęcia: Mirosław Półkoszek

plakat reklamowy


XXVIII Otwarte Mistrzostwa Władysława IV w Biegu Przełajowym - 4 czerwca 2022 roku

P1123089
P1123459
P1123626
P1133890
P1134458
P1123122_

Wyniki w kategorii Open (PDF 190.25 kB)

Wyniki z podziałem na kategorie (PDF 222.07 kB)

Zdjęcia: Bolesław Mayzel

plakat reklamowy


plakat reklamowy

2022/2023

Dzielnicowe zawody w piłce siatkowej

Drużyna chłopców zwyciężyła w dzielnicowych zawodach w piłce siatkowej. Gratulacje!

zwycięzka drużyna z trenerem p. Zielińskim

Mistrzostwa Dzielnicy w koszykówce

W ubiegłym roku nasza szkoła wygrała Mistrzostwa Dzielnicy w koszykówce. Niestety nie udało się obronić tytułu, pomimo bardzo walecznej i ambitnej postawy całego zespołu, za co należą się podziękowania i słowa uznania.
Ostatecznie ulegliśmy w finale i zdobywamy 2️ miejsce.
W zawodach wystąpili: Mariusz Bukowski, Łukasz Jaroszewicz, Jan Kawecki, Jacek Kobyliński, Oskar Kondrat, Dominik Krauz, Maciej Pałaś, Mikołaj Peradzyński, Tymoteusz Siemieniuk, Jan Skrzeczkowski oraz kapitan drużyny Michał Wróblewski.

LVI Warszawska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej

Po zwycięstwie w rozgrywkach dzielnicowych nasi zawodnicy uczestniczyli w LVI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej reprezentując Pragę-Północ.
Po intensywnych rozgrywkach, wielu zaciętych spotkaniach, po wzlotach i upadkach, chorobach i kontuzjach ostatecznie zajmujemy wysokie 6 miejsce na 18 dzielnic w Warszawie.
Kadra zawodników:
Gaćkowski Jakub, Jaroszewicz Łukasz, Kawecki Jan, Pałaś Maciej, Peradzyński Mikołaj, Rzepko Jędrzej, Skrzeczkowski Jan, Soszyński Szymon, Wach Mateusz, Waćko Mateusz i Wróblewski Michał.
Za rok będziemy atakować strefę medalową - taki mamy plan!
Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów!

Drużyna chłopców zdobyła MISTRZOSTWO DZIELNICY w piłce ręcznej

5 meczów - 5 zwycięstw!!!
Bilans bramkowy: 42-24
Skład:
1. Gaćkowski Jakub
2. Jaroszewicz Łukasz
3. Kawecki Jan
4. Pałaś Maciej
5. Peradzyński Mikołaj
6. Rzepko Jędrzej
7. Skrzeczkowski Jan
8. Soszyński Szymon
9. Wach Mateusz
10. Waćko Mateusz
11. Wróblewski Michał
W listopadzie czeka nas rywalizacja w Mistrzostwach Warszawy.
Gratulacje!

Zawody Wioślarskie

15 października na kanale Żerańskimi odbyły się Ogólnopolskie zawody wioślarskie Warsaw River Race. Nasza szkolna osada w składzie Mikołaj Kot, Stanisław Szymański, Tadeusz Szymański, Szymon Mażulis, Bartek Matusiak, Michał Każmierczak, Kinga Kalińska, Kinga Topczewska oraz sternik Stanisław Małek, zajęła 2 miejsce.

IMG_0533
IMG_0576
IMG_0578
IMG_0580
IMG_0581
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Sukces sztafety dziewcząt

We wtorek, 11 października, na terenie AWF-u odbyła się LVI Warszawska Olimpiada Młodzieży. Naszej sztafecie dziewczyn udało się zdobyć 3 miejsce! Jest to wielki sukces, ponieważ jest to drugi taki wynik w historii naszej szkoły! Ostatnio stanąć na podium udało się trzy lata temu. W sztafecie biegły (zgodnie z numerami startowymi):
1. Zuzanna Kuchta
2. Klara Satora
3. Michalina Kozon
4. Weronika Tokarska
5. Dominika Stankiewicz
6. Laura Korczyk
7. Maria Majkowska
8. Maja Wasiak
9. Maria Kreczmańska
10. Milena Podolak
Jeszcze raz gratulujemy zawodniczkom sukcesu!

20221012_173815
20221012_173934
20221011_125012
Previous Next Play Pause
1 2 3

Regaty Wioślarskie

1 października na Wiśle odbyły się regaty wioślarskie Politechnika kontra Uniwersytet Warszawski. W ramach tych regat odbył się również wyścig ósemek licealnych. Nasza szkolna osada zajęła wysokie 2 miejsce. W skład osady wchodzili, sterniczka Karolina Brzóska, Mikołaj Kot, Szymon Mazulis, Stanisław Szymanski, Mateusz Nitczyński, Kinga Kalińska, Daria Dutkiewicz, Kinga Topczewska, Małgorzata Czarniak. Już 15 października odbędą się kolejne zawody Warsaw River Race na kanale Żerańskimi w których również liczymy na sukcesy naszej szkolnej osady.

osada wioślarska

Biegi przełajowe dziewcząt

21.09-22.09.22 odbyły się biegi przełajowe dziewcząt. Na dystansie 1 km, w grupie wiekowej 2006 i młodsze 5 naszych dziewczyn zdobyło kolejno miejsca od 2 do 6: Milena Podolak, Zuzia Kuchta, Michalina Kozon, Weronika Tokarska i Dominika Stankiewicz, co dało dziewczynom awans do Mistrzostw Warszawy. Z kolei w roczniku 2003-2005 z pięciu startujących dziewczyn do dalszego etapu przeszły cztery: Klara Satora (2. miejsce!), Maria Zieniewicz, Laura Korczyk i Maria Majkowska. W sztafecie na 10 km nasza drużyna zdobyła 1. miejsce i uzyskała kwalifikację do Mistrzostw Warszawy!

IMG_20220921_121444
IMG_20220921_120522
Previous Next Play Pause
1 2

Dzielnicowe Mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych

21 września w Parku Skaryszewskim odbyły się Dzielnicowe Mistrzostwa w indywidualnych biegach przełajowych. Mikołaj Kot, Miłosz Kozikowski, Adam Sikorski i Tadeusz Thiel uplasowali się na pozycjach medalowych. Pozostali reprezentanci również uzyskali świetne wyniki. Liczymy na powtórkę sukcesu w kolejnym etapie, jakim są Mistrzostwa Warszawy.

2
1
3
4
5
6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

2019/2020

Mistrzostwa Dzielnicy
1 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
1 miejsce Zuzanny Bąk w indywidualnych biegach przełajowych
1 miejsce w siatkówce dziewcząt

Warszawska Olimpiada Młodzieży
2 miejsce w indywidualnych biegach przełajowych -klasyfikacja drużynowa
3 miejsce sztafetowych biegach przełajowych.

2018/2019

Mistrzostwa Dzielnicy
1 miejsce w biegach przełajowych dziewcząt LO
1 miejsce w tenisie stołowym gimnazjum dziewczęta
1 miejsce w tenisie stołowym gimnazjum chłopcy
1 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta LO
1 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopcy LO 

Warszawska Olimpiada Młodzieży
3 miejsce w biegach przełajowych dziewcząt LO klasyfikacja drużynowa
8 miejsce w biegach przełajowych chłopców LO klasyfikacja drużynowa
1 miejsce w indywidualnych biegach przełajowych zajęła Zuzanna Bąk
3 miejsce wioślarskie czwórki bez sternika (długie wiosła)
4 miejsce wioślarskie czwórki bez sternika (krótkie wiosła)
4 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewczęta LO


Mistrzostwa Mazowsza w biegach przełajowych
1 miejsce Zuzanny Bąk

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych
4 miejsce Zuzanny Bąk

Inne

Mazowiecka Olimpiada Młodzieźy 

2010 /2011   III miejsce w biegach przełajowych Marcjanna Owczarek

Warszawska Olimpiada Młodzieży

2007/2008   I miejsce chłopców liceum w piłce siatkowej

2008/2009   IV miejsce dziewcząt w piłce siatkowej

2011/2012   III miejsce dziewcząt w piłce koszykowej 

2011/2012   VI miejsce chłopców w piłce siatkowej 

2012/1013   III miejsce chłopców w piłce siatkowej, VI miejsce dziewcząt w piłce koszykwej.

2014/2015   IV miejsce chłopców w piłce siatkowej

2015/2016   I miejsce  dziewcząt drużynowo w biegach przełajowych, IV miejsce chłopców drużynowo w biegach przełajowych, VI miejsce dziewcząt w piłce ręcznej

2016/2017   II miejsce dziewcząt w piłce ręcznej, V miejsce chłopców liceum w siatkówce

 Mistrzostwa Dzielnicy Praga Północ

2006/2007    I miejsce koszykarzy z liceum

2008/2009    I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum, I miejsce siatkówka chłopców z liceum

2009/2010    I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum, I miejsce siatkówka chłopców z liceum, I miejsce dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym

2010/2011    I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum, I miejsce siatkówka chłopców z liceum, I miejsce dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym

2011/2012    I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum, I miejsce siatkówka chłopców z liceum

2013/2014    I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum, I miejsce siatkówka chłopców z liceum, I miejsce dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym, I miejsce siatkówka  chłopców z gimnazjum

2014/2015    I miejsce siatkówka chłopców z liceum, I miejsce w piłce ręcznej chłopców z liceum

2015/2016    I miejsce w piłce siatkowej chłopców z gimnazjum, I miejsce w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt z gimnazjum

2016/2017    I miejsce w piłce ręcznej chłopców z liceum, I miejsce w piłce ręcznej chłopców gimnazjum, I miejsce w siatkówce chłopców gimnazjum, I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców gimnazjum

Wartym odnotowania sukcesem naszej Szkoły było nawiązanie współpracy (porozumienie z dn. 03.11.2008 r.) z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym nr 2 przy Wale Miedzeszyńskim 397, dzięki czemu znacząca grupa naszej, głównie licealnej, młodzieży korzysta z dodatkowej oferty zajęć sportowych, podejmując treningi wioślarskie, w wyniku których reprezentuje z powodzeniem naszą placówkę oświatową m.in. w regatach wioślarskich ósemek. Dla realizacji powyższego zakupiona została dla naszych uczniów łódź wioślarska (ósemka) z oprzyrządowaniem, kostiumy oraz ergometry wioślarskie, będące nieodzownymi urządzeniami dla przeprowadzania nie tylko kompleksowych treningów wioślarskich, ale również dla powszechnego użytkowania przez uczniów w trakcie zajęć wychowania fizycznego. 

Nasz ośmioosobowy (ze sternikiem) zespół co roku reprezentuje szkołę w regatach wioślarskich o Mistrzostwo Warszawy drużyn  licealnych rozgrywanych na Wiśle. Największym sukcesem zespołu w tej rywalizacji było zwycięstwo w roku szkolnym 2010/2011. Corocznie nasza załoga (w której skład wchodzą też absolwenci szkoły) startuje również z sukcesami w regatach o Puchar Wisły (zwycięstwo w roku szkolnym 2015/2016) oraz w regatach Warsaw River Race. Również w zmaganiach na ergometrach wioślarskich o Mistrzostwo Warszawy zdobywają nasi uczniowie medale (w tym trzykrotnie złote oraz dwukrotnie brązowe).

Nasza ,,wioślarska” młodzież odnosiła też medalowe sukcesy w zawodach przeprowadzanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w różnych kategoriach wiekowych oraz docierała do finałowych zmagań w Mazowieckiej oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.