Skład Osobowy

Przewodniczący Prezydium Samorządu Uczniowskiego – Jakub Sońta 3B

Wiceprzewodniczący Prezydium Samorządu Uczniowskiego – Jan Kaczorowski 3D

Wiceprzewodnicząca Prezydium Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Krakowska 2D

Skarbnik – Olaf Domański 3C

Członkowie Prezydium:

  • Maciej Modzelewski 3C
  • Michał Bulaszewski 3D
  • Marta Michalczyk 2A
  • Oskar Kondrat 2C
  • Joanna Szymańska 2E
  • Aniela Borucka 1A
  • Jakub Wnuk 1A
  • Piotr Zygmunt 1B
  • Stefan Winiarski 1C
  • Adela Górka 1E

Co robimy?

Jako Prezydium Samorządu Uczniowskiego odpowiadamy za organizację większości wydarzeń dedykowanych dla uczniów naszego liceum.

Organizujemy między innymi:

PMT – co roku, na zakończenie Tygodnia Kultury, organizujemy w szkole Przegląd Młodych Talentów, uczniowie mają wtedy okazję zaprezentować swoje wyjątkowe zdolności, zapewniając przy tym niepowtarzalną rozrywkę wszystkim widzom!

Dzień Sportu – coroczne wydarzenie, podczas którego uczniowie mogą sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, zwycięzcy rozgrywanych turniejów i mini-turniejów otrzymują nagrody. Rozgrywany jest również finał Ligi Władka.

Liga Władka – turniej piłki nożnej, rozgrywany na podstawie wcześniej rozlosowanych grup, w którym najlepsze drużyny przechodzą do fazy „drabinkowej”, podczas której rywalizują między sobą o miejsce w finale. Finał rozgrywany jest podczas Dnia Sportu.

Turniej Szachowy – uczniowie mierzą się w kilku turach partii szachowych, każdorazowo z innym przeciwnikiem, a zwycięzca turnieju ma zapewnione miejsce w szkolnej reprezentacji w turniejach szachowych na różnych szczeblach.

Turnieje e-sportowe – nie zapominamy także o graczach! Uczniowie regularnie mają okazję mierzyć się w organizowanych przez nas turniejach z gier typu Moba czy FPS takich, jak na przykład League Of Legends czy CS:GO.
Jako Samorząd dbamy również, aby uczniowie mieli pole do integracji również poza murami Władka, między innymi dlatego stworzyliśmy szkolny serwer Minecraft, na którym nasi koledzy mogą spędzać wspólnie czas w wirtualnym świecie, poza godzinami nauki w szkole.

Merch szkolny – co roku, zajmujemy się organizacją oraz zamówieniem gadżetów takich jak: bluzy, dresy, czapki, skarpety oraz polówki z logiem naszej szkoły. Co roku ogłaszamy konkurs na projekt grafiki.

Kiermasze – podczas kiermaszy sprzedawane są ciasta, które własnoręcznie upiekli uczniowie. W zamian za to otrzymują drobne nagrody w postaci na przykład dodatkowego nieprzygotowania. Kiermasze odbywają się w czasie przerw. Dochód z nich przeznaczany jest na wybrany cel charytatywny lub działalność Samorządu Uczniowskiego. Na początku każdego roku organizowany jest również kiermasz podręczników, podczas którego uczniowie młodszych klas mogą kupić podręczniki od swoich starszych kolegów i koleżanek.

Wspieramy również szkołę w procesie rekrutacyjnym nowych uczniów, pomagamy im w zaaklimatyzowaniu się w murach naszej szkoły, aby start dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek był jak najprostszy!

Zdjęcia

Zdjęcia z organizowanych przez nas wydarzeń

1
2
3
4
IMG_3121
IMG_3124
7
8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

PMT

Przegląd Młodych Talentów

Historia PMT rozpoczyna się w roku szkolnym 1988/1989, gdy po raz pierwszy Samorząd Uczniowski zainicjował organizację wydarzenia, w którym główną rolę odgrywają uczniowie i ich niecodzienne zdolności. Od tego czasu Przegląd Młodych Talentów na stałe zagościł w VIII LO i odbywa się co roku (z małą przerwą w 2021 roku z przyczyn oczywistych), stając się integralną częścią Tygodnia Kultury - jednej z naszych najważniejszych inicjatyw w każdym roku szkolnym.

Tradycyjnie PMT jest ostatnim punktem programu Tygodnia Kultury, odbywa się zawsze w ostatni piątek przed feriami zimowymi po lekcjach. Ze względu na termin i rozmach tego przedsięwzięcia przyjęło się, że jest to ostatnie wydarzenie organizowane przez ustępujące Prezydium Samorządu Uczniowskiego, które jest podsumowaniem i zwieńczeniem jego kadencji.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru, uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich talentów i niezwykłych umiejętności. Począwszy od śpiewu, przez taniec, pokazy gimnastyki artystycznej, gry na instrumentach całkiem zwyczajnych (np. gitara) i tych mniej popularnych (np. saksofon i ukulele), sztukach kuglarskich, a kończąc na pokazach poi i wielu innych niecodziennych talentach. Na przestrzeni lat przyjęło się, że całość rozpoczyna się od pokazu filmu, za którego przygotowanie odpowiedzialne jest Koło Filmowe naszej szkoły. Konwencja całego wydarzenia rokrocznie jest nieco inna i zwykle jest bezpośrednio powiązana z tematyką filmu przygotowanego przez Koło. Uczniowie prezentują swoje talenty, a całość prowadzą konferansjerzy.

Nieoceniona w całym wydarzeniu jest rola Sekcji Technicznej, która odpowiedzialna jest za audiowizualną stronę wydarzenia, która zawsze jest na najwyższym poziomie. Pojawiają się dodatkowe światła, sprzęt nagłośnieniowy, łączenie ze studiem (a tam wywiady z występującymi i nauczycielami), ekran zamienia się w wielki telebim, a całość nabiera charakteru koncertu rockowego. Szkolna aula tego wieczoru zamienia się w wyjątkowe miejsce, gdzie odbywają się występy, których poziom daleko wykracza ponad to, o czym myślimy w kontekście wydarzeń stricte szkolnych.

PMT jest efektem wielomiesięcznej pracy Prezydium SU, które jest w całości odpowiedzialne za jego organizację, przy wsparciu całej społeczności szkolnej. Nauczyciele (w tym miejscu należy zaznaczyć szczególny udział Opiekunów SU), udzielają wsparcia zarówno merytorycznego, jak i organizacyjnego, bo przygotowanie PMT to trwające od października wielogodzinne próby po lekcjach i w weekendy. Bardzo ważną rolę odgrywa w całości przedsięwzięcia Rada Rodziców, udzielająca rokrocznie wsparcia finansowego, bez którego organizacja wydarzenia na takim poziomie nie byłaby możliwa.

2023_1
2023_2
2023_3
2022_1
2022_2
2022_3
9
10
11
12
13
14
1
2
3
4
5
6
7
8

Zdjęcia: A. Romaniszyn, K. Tkacz, M. Fiedoruk

Transmisję z PMT i klipy z występów można znaleźć na YouTubie:

2023

2022

2020

2018