22 i 23 września 2018 r. w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie odbył się XXII Festiwal Nauki pod patronatem Polskiej Akademii Nauk. Wstęp był wolny i bez ograniczeń wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w tym wydarzeniu, a różnorodna tematyka  zarówno wykładów,  jak i warsztatów pozwalała, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie. 

Instytut Geofizyki PAN przybliżył nam pracę stacji polarnych  w Arktyce, Warszawski Uniwersytet Medyczny uczył,  jak udzielać pierwszej pomocy, Instytut Chemii i Techniki Jądrowej przekazywał wiedzę z zakresu  promieniowania znajdującego się wokół nas, Uniwersytet Muzyczny zaprosił na spotkanie z muzyką, Akademia Wychowania Fizycznego uświadamiała, jak ważne dla naszego ciała są sprawności motoryczne, Politechnika Warszawska prezentowała ciekawe doświadczenia chemiczne, a Akademia Sztuk Pięknych pozwoliła nam spróbować swoich sił w rzeźbie. Studenci z różnych kół zainteresowań zachęcali odwiedzających, by odkrywać i rozwijać swoje pasje.

Zajęcia prowadzone były w różnych ciekawych formach:  prezentacje multimedialne, doświadczenia, pokazy, quizy i konkursy. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, w których samemu można było wykonać doświadczenie, stworzyć rzeźby z gliny, czy wziąć udział w konkursach i quizach i wygrać różne gadżety.

   

tekst: Jakub Malczewski, kl. kl. III Ga