25 stycznia zapraszamy na Dzień Nauk Ścisłych.

W poniedziałek, 24 stycznia, odbędzie się kolejna edycja Dnia Języka Polskiego w wersji online.

13 stycznia 2022 roku klasa I C wraz wychowawczyniami, p. Anną Tomalak-Włodarską i p. Agnieszką Samulską wybrała się na wystawę Cosmos Discovery Space Exhibition. Mogliśmy tam prześledzić ponad 60 lat historii podboju kosmosu, począwszy od wystrzelenia przez ZSRR 4 października 1957 roku Sputnika V, czyli pierwszego sztucznego satelity Ziemi, poprzez wysyłanie na orbitę okołoziemską psa Łajki przez Związek Radziecki, misji Apollo 11 przeprowadzonej przez NASA, obserwacji przestrzeni kosmicznej za pomocą teleskopu Hubble’a i Jamesa Webba, eksploracji Marsa za pomocą łazików, a skończywszy na niedawnych turystycznych lotach w przestrzeń kosmiczną organizowanych przez Virgin Galactic, działalność prowadzaną przez SpaceX oraz najnowszym programie lotów kosmicznych Artemis. Mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne kostiumy kosmiczne z NASA, fragmenty skał z Księżyca, duże modele rakiet, promów oraz łazików kosmicznych, a nawet menu astronautów. Dzięki wystawie mogliśmy dowiedzieć się bardzo dużo ciekawych rzeczy zarówno o historii podboju kosmosu, jak i o dalszych planach jego eksploracji.

20220113_125918
20220113_131507
20220113_134710
Previous Next Play Pause
1 2 3

Tekst: Marta Starczewska, Julia Olzak i Szymon Drejerski, kl. I C

Zdjęcia: p. Anna Tomalak-Włodarska

12 stycznia 2022 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. VIII LO zajęło w tym roku:

3. miejsce w Rankingu Warszawskim,

8. miejsce w Polsce,

5. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Maturalnym,

11. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim.

Serdecznie gratulujemy Uczniom i Gronu Pedagogicznemu!

IMG_0397
IMG_0387
IMG_0357
IMG_0375
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Tekst: M. Rojewska

Zdjęcia: M. Wawrzyniak

10 stycznia 2022 r. klasa I C wraz z wychowawczyniami, p. Anną Tomalak-Włodarską i p. Agnieszką Samulską, spędziła miły wieczór w Och–Teatr.
Zjawiliśmy się tam by obejrzeć teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w reżyserii Piotra Ratajczyka. Chociaż fabuła w ogólnym zarysie była nam znana, to świetna gra aktorska i oprawa muzyczna sprawiły, że 130 minut przedstawienia upłynęło zbyt szybko. Byliśmy też świadkami udanego występu Jędrzeja Hycnara, dla którego był to debiut w obsadzie spektaklu.
Ponadczasowe wartości: ciekawość świata, wrażliwość, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania własnych pasji, które były wyeksponowane przez artystów wcielających się w postacie uczniów elitarnej Akademii Weltona, dały nam powód do zadumy nad naszą codziennością. Mimo że fabuła dotyczyła kwestii bardzo poważnych, a nawet emocjonalnie trudnych, nie zabrakło scen zabawnych, rozładowujących napięcie.
Teatr opuszczaliśmy z mieszaniną emocji, które sprawiły, że to wydarzenie pozostanie na długo w naszej pamięci.
Tekst: p. Anna Tomalak-Włodarska