W piątek 16 września, w związku z przypadającym w tym dniu finałem akcji „Sprzątanie Świata”, uczennice i uczniowie klas: 2C i 2B pod opieką nauczycieli – prof. prof. A. Tomalak-Włodarskiej, M. Chmurskiej i W. Kofty – wybrali się w najbliższą okolicę Szkoły, by zebrać śmieci i odpadki.

W dniach 13-16.09.22 pod opieką pani profesor Ewy Klinger i pana profesora Grzegorza Radomskiego klasa 4B wybrała się na wycieczkę po nadmorskich miejscowościach.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy urocze uliczki Gdańska i jego słynne zabytki jak Złota Brama czy Fontanna Neptuna. Następne dwa dni spędziliśmy w obrębie miejscowości Łeby – najpierw odwiedzając Sea Park w Sarbsku, gdzie widzieliśmy pokaz uchatek kalifornijskich, a w dalszej kolejności, wspólnie pokonaliśmy prawdopodobnie największy naturalny labirynt w Polsce o powierzchni 5000m2 – Labirynt Park Łeba. Zwieńczeniem dnia drugiego był spacer po Łebie wzdłuż portu rybackiego. Trzeci dzień rozpoczęliśmy spacerem z przewodnikiem po Słowińskim Parku Narodowym, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy wędrujące wydmy, które są unikatowym zjawiskiem na skalę europejską. Wieczorem czekała na nas dyskoteka zorganizowana przez panią profesor Klinger. Ostatnimi punktami wycieczki był Dar Pomorza w Gdyni oraz spacer popularnym „Monciakiem” i najdłuższym w Europie molo o drewnianej konstrukcji w Sopocie. Wypoczęci i lekko zmoczeni przez deszcz, wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Ostatnia nasza wycieczka licealna była udana i na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Tekst: Martyna Gumienna 4B
Zdjęcia: Julianna Tymińska i Paula Bielawska

Wycieczka4B-1.jpegWycieczka4B-2.jpegWycieczka4B-3.jpegWycieczka4B-4.jpeg

Dwunasty września był dla klasy 2E dniem bardzo ekscytującym, ponieważ odwiedził nas wyjątkowy gość - Chris Beck, który jest przyjacielem naszej wychowawczyni, Pani prof. Agnieszki Chełchowskiej.

W dniach 7-9 września klasa 2C pod opieką wychowawczyni p. Anny Tomalak-Włodarskiej i Pani Profesor Bożeny Cacko uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-reintegracyjnym do przepięknie położonej nad jeziorem Bartężek miejscowości Tarda.

1 września 2022 r. roku uczniowie VIII Liceum im. Władysława IV rozpoczęli nowy rok szkolny. Chętni udali się na mszę świętą do Kościoła św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie.