11 września odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Praga Północ w indywidualnych biegach przełajowych. Każda szkoła mogła wystawić w konkursie po 6 zawodniczek na dwóch dystansach: 1000 i 2000 m. Dziewczęta pobiegły znakomicie.

Na krótszym dystansie wygrała z bardzo dużą przewagą Zuzanna Bąk z kl. 1 C, II miejsce zajęła Julia Mioduszewska z kl. 2 B. Wszystkie pozostałe dziewczęta zdobyły awans do zawodów finałowych LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Na dystansie 2000 metrów II miejsce zajęła Natalia Dominiak z kl. 2 C, a tuż za nią uplasowała się Michalina Kłyszewska z kl. 3 A. I tutaj także cała stawka naszych uczennic wywalczyła awans do zawodów finałowych.

Z sześciu medali możliwych do zdobycia nasze dziewczęta wywalczyły aż cztery. Tym wspaniałym występem nasze wszystkie startujące uczennice zdobyły aż 56 pkt, druga w kolejności szkoła zdobyła ich tylko 17. Serdeczne gratulacje.

tekst: p. Beata Sobolewska-Ekiert