17 września 2019 r. w Parku Skaryszewskim odbyły się  jakże miłe dla nas Mistrzostwa Dzielnicy Praga – Północ w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach LIII WOM.

W tym roku S.Z.S.  zaskoczył nas zmianami dystansów i kategoriami wiekowymi. Tak więc – dziewczęta biegły na dystansie 1500 m w dwóch kategoriach wiekowych (rocznik 2003 – 2004 i 2000 – 2002). Chłopcy biegli na dystansie 2000 m w identycznych kategoriach wiekowych. Szkoła mogła wystawić po 6 osób na w każdej kategorii wiekowej.

Jako pierwsze pobiegły młodsze dziewczęta. Miriam Romańczuk z kl. I Bg zajęła III miejsce. Następnie wystartowały starsze dziewczęta. I tu nastąpiła eksplozja medali, wszystkie miejsca medalowe zajęły nasze uczennice - Zuzanna Bąk  (II C) I miejsce, Julia Mioduszewska (III B) II miejsce, Natalia Dominiak (III C) III miejsce. Cała dwunastka dziewcząt zakwalifikowała się do zawodów finałowych. W klasyfikacji łącznej nasze dziewczęta zdecydowanie wygrały wynikiem 49 pkt. Druga w kolejności szkoła zdobyła 21 pkt.\

Chłopcy biegali podobnie jak dziewczęta. Duży sukces odnotował Mikołaj Kot (I A), zdobywając srebrny medal. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się  4 młodszych i 2 starszych chłopców.

tekst: p. Beata Sobolewska – Ekiert