We wtorek, 01.10.2024 r., odbył się w szkole Dzień Powstania Warszawskiego w ramach szkolnych obchodów 80. rocznicy jego wybuchu. Jednym z elementów uroczystości była tematyczna wystawa, którą społeczność szkolna mogła zobaczyć na korytarzu I piętra.
W godzinach przedpołudniowych gościliśmy Pana Macieja Podbielkowskiego, głównego specjalistę sekcji dydaktycznej Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pana Doktora Szymona Niedzielę – dyrektora Działu Ekspozycji MPW. Dzięki tym spotkaniom uczniowie mieli okazję spojrzeć na wydarzenia z 1944 roku z perspektywy konkretnych powstańców oraz przekonać się, jak ich historie wpływają na młode pokolenia Polaków współcześnie.
Ostatnim elementem dnia były warsztaty zorganizowane dla uczniów klasy 1A przez starszych kolegów z klasy 3A. Poprowadzili je Małgorzata Parzydeł, Jolanta Gromek, Maksymilian Kot i Tadeusz Thiel. W zajęciach wykorzystane zostały podcasty z ubiegłorocznego projektu Twarze Powstania Warszawskiego.

zdj.1
zdj.2