Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza kilka klas naszego liceum miało okazję spotkać się z panią Zeinab Hashmat-Makowską, specjalistką ds. PR, działającą w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak działają wioski dziecięce w Polsce, kim są podopieczni wiosek oraz jak my sami możemy wspomóc takie inicjatywy. Mamy nadzieję, że jeszcze długo będzie wybrzmiewać w naszych sercach myśl: „Aby stać się człowiekiem, najpierw musisz być dzieckiem”.

Zachęcamy do obejrzenia spotu świątecznego pt. „Święta to czas (u)dawania. Zróbmy z nich czas dawania”  promującego działalność Stowarzyszenia promującego akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Ten i inne spoty możecie obejrzeć tutaj https://swietatoczasdawania.wioskisos.org/?utm_source=main&utm_medium=ban&utm_campaign=web lub https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=vXcT1hNHBGU&feature=emb_title

Tego dnia równolegle trwał kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie działalności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Zebraliśmy 308 złotych 28 groszy. Dziękujemy!!!

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję tego dnia z całego serca dziękujemy i zachęcamy do włączania się do podejmowania różnego rodzaju aktywności charytatywnych. 

tekst: p. Marta Kubik