W ostatnich miesiącach klasa I A miała niepowtarzalną okazję obejrzenia trzech wyśmienitych spektakli w teatrze Scena Współczesna i w Teatrze Polskim. Wyjścia odbyły się w dniach 19 i 20 października oraz 10 listopada. Zebraliśmy krótkie sprawozdania, autorstwa uczniów i uczennic naszej klasy.

„Biblia dla opornych” to spektakl, dzięki któremu w niedługim czasie przypomnieliśmy sobie najważniejsze historie biblijne Starego i Nowego Testamentu. W roli Noego – Marcin Piejaś z wielkim zaangażowaniem opowiadał o powstaniu Arki. Wraz z pozostałymi aktorami (Paweł Iwanicki, Bartek Głogowski), śpiewając i tańcząc, niejednokrotnie rozbawiali publiczność. Trzech twórców przedstawiło aż czterdzieści cztery postacie. Każda była pełna emocji i skłaniała do przemyśleń. Spektakl pełen wrażeń. Myślę, że na długo zostanie nam to w pamięci.

Sztuka "historia świata w skróconej wersji" była niezwykle zabawna, ciekawe poczucie humoru i wspaniała gra aktorska zapewniła naszej klasie świetną zabawę. Szczególnie podobało mi się angażowanie publiczności w spektakl. Z teatru scena współczesna wyszliśmy z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

Spektakl pt. „Król”, zrealizowany na podstawie powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule, to niełatwa opowieść o przestępczym półświatku przedwojennej Warszawy. Aktorzy Teatru Polskiego przedstawili misterną, wielowątkową historię, poruszającą tematy ksenofobii i antysemityzmu. W głównych rolach wystąpili m.in. Alan Al-Murtatha, Adam Cywka i Maria Dębska.  Serce widowni skradł Paweł Tomaszewski, swoim charyzmatycznym występem w roli Jerzego Zielińskiego, redaktora czasopisma „ABC”. Sztuka mocno przemawia do każdego odbiorcy i zachęca do sięgnięcia po książkę.

Jak widać, uczniom naszej klasy bardzo podobały się wszystkie przedstawienia. Szczególne podziękowania należą się naszemu poloniście, panu Jarosławowi Wowakowi, z którego inicjatywy odbyły się wszystkie wyjścia.

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieć okazję zobaczyć kolejne ciekawe spektakle.

tekst: Kuba Szerega, Ola Sekuła, Antoni Szkup, kl. I A