We wtorek 12 kwietnia 2022 r. 100 uczniów z klas II B, II C, II D, III BG i III DG wraz z Wychowawcami i Polonistami spotkało się w Teatrze Narodowym na spektaklu „Kordian” w reż. Jana Englerta.  Dynamiczne przedstawienie z wyjątkowymi rolami Mariusza Bonaszewskiego, Danuty Stenki, Jerzego Radziwiłowicza, Mateusza Rusina, Marcina Hycnara oraz Kamila Mrożka zapada w pamięć i inspiruje do refleksji. Tekst dramatu znanego ze szkoły wzbogacony o aluzje do innych tekstów literackich oraz dialogujący ze słynnymi wystawieniami dramatów romantycznych w bogatej scenografii i świetnej choreografii wybrzmiewa w tym spektaklu w sposób zaskakujący i jest zaproszeniem do dyskusji, nie tylko o Kordianie. Polecamy!

Tekst: p. Renata Karwowska