13 grudnia uczennice i uczniowie z koła biologicznego z naszej szkoły wybrali się na Warszawski Uniwersytet Medyczny w ramach Programu Patronackiego tej uczelni.

Wizytę rozpoczęliśmy od „Teatru anatomicznego XXI wieku”. Na modelu człowieka zostały dynamicznie wyświetlone układy narządów, między innymi nerwowy, kostny i mięśniowy. Następnie mogliśmy wziąć udział w „szpilkach”, czyli formie zaliczenia kolokwium z anatomii na studiach medycznych. Staraliśmy się nazwać oznaczone szpilkami struktury na modelach części ciała człowieka. Po zakończeniu tej części zajęć udaliśmy się do biblioteki WUM oraz obejrzeliśmy wystawę o medycynie starożytnej Grecji. Mieliśmy okazję porozmawiać o studiach medycznych na WUM ze studentami pierwszego i trzeciego roku. Poznaliśmy bliżej uczelnię, na której być może niektórzy z nas będą w przyszłości studiować.

Tekst: Weronika Grauer, klasa 2B
Zdjęcia: Biuro Komunikacji i Promocji WUM