20 stycznia, w piątek, w ramach programu patronackiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gościliśmy w naszej szkole dr hab. Wojciecha Kukwę oraz uczniów i nauczycieli z liceów im. Batorego oraz im. Hoffmanowej.

Z wykładu dowiedzieliśmy się wiele na temat otolaryngologii (lub laryngologii czy nawet otorynolaryngologii), w której specjalizuje się doktor. Opowiedział nam o swojej pracy na co dzień i przedstawił jej plusy oraz minusy. Poruszony został temat porażenia nerwu twarzowego, bezdechu nocnego, a nawet nowotworów głowy i szyi. Dr hab. Kukwa pokazywał nam również zdjęcia i nagrania z zabiegów i operacji. Przekonaliśmy się też, że w obecnych czasach bardzo ważne jest przywracanie komfortu życia pacjentom oraz umożliwienie im funkcjonowania w społeczeństwie.
Wykład był bardzo interesujący i na pewno zmienił spojrzenie na laryngologię niejednej osoby.

Tekst: Klara Satora, 2B
Zdjęcia: Biuro Komunikacji i Promocji WUM

2023-01-20_WUM_1 Dyrektor VIII LO  Małgorzata Dąbrowska oraz uczniowie witają dr hab. W. Kukwę w szkolnej auli
2023-01-20_WUM_2 dr hab. Wojciech Kukwa podczas wykładu w auli VIII LO im. Władysława IV