Zapraszamy uczniów klas 2 i 3 do składania aplikacji do II edycji Queen Hedvig Scholarship!

O Stypendium

Queen Hedvig Scholarship jest unikatowym projektem skierowanym do uczniów trzydziestu najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Projekt ten polega na przyznaniu uczniom stypendiów w formie wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wizyta na najlepszych uniwersytetach oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy pomogą Wam w budowaniu Waszych ścieżek kariery. Relację z wyjazdu I edycji przeczytać można na naszej stronie internetowej.
Pierwszy etap realizowany jest w szkołach, gdzie spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów Komisja szkolna wyłoni 5 osób, które zostaną zakwalifikowane do II etapu. Komisja szkolna oceni zgłoszone kandydatury pod kątem osiągnięć naukowych i społecznych oraz listów motywacyjnych i esejów. Pamiętajcie, że brak osiągnięć naukowych lub społecznych nie wyklucza Waszej kandydatury.

W drugim etapie, kandydaci przygotowują własne wystąpienia i prezentują je przed Radą Stypendialną. Komisja stypendialna oceni również listy motywacyjne i eseje. Następnie będzie toczyło się głosowanie internetowe.

Co trzeba złożyć

1. formularz osobowy,
  2. wniosek o przyznanie stypendium,
  3. list motywacyjny, sporządzony w języku polskim, w którym uczeń przedstawi m.in. motywacje do udziału w Programie oraz możliwy wpływ Programu na realizację jego planów naukowych i zawodowych, przedstawi swoją aktywność w życiu społecznym lub szkolnym oraz osiągnięcia w nauce,
  4. esej, sporządzony w języku angielskim, na temat osoby, która ucznia inspiruje, wzoru naukowego, bohatera itp., przy czym esej może składać się maksymalnie z 1.384 (tysiąca trzystu osiemdziesięciu czterech) wyrazów.

Po formularz i wniosek należy zgłosić się mailowo do p. M. Włodarczyka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Terminarz

• 16 kwietnia 2023 r. – termin składania zgłoszeń do p. M. Włodarczyka (w formie papierowej i elektronicznej);
  • 28 kwietnia 2023 r. – termin ogłoszenia wyników.

Formularz do pobrania (pdf 199 KB)

grafika ilustracyjna